Thursday, November 30, 2006

Day 335_30/11/06_大膽超人

我越來越大膽,以daddy細個o既時候都唔敢試o既「超人式」嚟玩sir滑梯。 Posted by Picasa

Wednesday, November 29, 2006

Tuesday, November 28, 2006

Day 333_28/11/06_努力向上爬

平時,我就係咁突破防線,衝出「安全玩樂區」,今日俾官方拍到片段…… Posted by Picasa

Monday, November 27, 2006

Day 332_27/11/06_我愛公園

今日,daddy媽me同我去公園踩單車。雖然今日正式「新車落地」,但係我鍾情公園o既玩意,成個鐘頭走嚟走去,最終一次都無上過車。 Posted by Picasa

Sunday, November 26, 2006

Day 331_26/11/06_李公子

「Daddy,點解咁多男人圍住我ge?」「今日係李先生獻嬰嘛,我哋合照留念呀!」「哦,真係雙喜臨門喎!今日係我哋教會53週年堂慶,又係弟弟大日子,恭喜晒!哈利路亞!感謝主耶穌!」 Posted by Picasa

Saturday, November 25, 2006

Day 330_25/11/06_三輪單車


多謝婆婆送lee架三輪單車俾我!我平時坐慣四個轆o既車,唔知少咗個轆係咪好考平行力呢?踩完單車,下晝,媽me同公公婆婆帶我去尖沙咀玩,嗰度已經有聖誕o既佈置,好靚呀! Posted by Picasa

Friday, November 24, 2006

Day 329_24/11/06_遊樂場朋友

今日,公公婆婆又帶我去遊樂場玩,好開心有4-5個哥哥姐姐喺度玩,而咁啱我哋又撞到上次喺lee度見過o既運動員哥哥。佢好叻,識打好多種球類,上次玩網球,今次玩乒乓波,每次都叫我一齊玩,上次我唔識玩,不過今次我就試下啦! Posted by Picasa

Thursday, November 23, 2006

Day 328_23/11/06_舅父舅母

今晚,係舅父舅母自結婚以來第一次嚟探我,多謝!梁生梁太! Posted by Picasa

Wednesday, November 22, 2006

Day 327_22/11/06_小禮物

我做乜咁開心?因為我擁有自己o既 memo pad……你仲未有?請你問我daddy媽me攞啦!佢哋特別設計嚟送俾大家,代我多謝大家一直以嚟支持我lee個blog! Posted by Picasa

Tuesday, November 21, 2006

Day 326_21/11/06_購物車

大家睇下啦!lee架係真o既購物車,平時大家喺超級市場用嗰啲並唔係真!「喂!姐姐揸快啲啦!我等埋你先轉入下個街口呀!」 Posted by Picasa

Day 326_21/11/06_在恩駕駛


我駕駛得好架勢!

Day 326_21/11/06_玩波有法


大家睇下我點玩波!

Monday, November 20, 2006

Day 325_20/11/06_工業發達

lee部機器終於可以開始投產啦!佢生產乜嘢?歡樂!我依家日日都開工o架!
特別鳴謝︰媽me同事提供機器 Posted by Picasa

Sunday, November 19, 2006

Day 324_19/11/06_萬卷書

身為一個認真做研究o既人,我覺得萬里路要行,萬卷書亦要讀。所以,為咗配合我啱啱開始行路o既計劃,我今晚挑燈夜讀,揭下lee本書先! Posted by Picasa

Saturday, November 18, 2006

Day 323_18/11/06_玩樂空間

婆婆因應我o既活動能力,幫我設計咗一個玩樂空間,我可以好安全咁走嚟走去,攪東攪西。今日,我試過,真係好好玩! Posted by Picasa

Friday, November 17, 2006

Day 322_17/11/06_Mr.豬

咁多位,相信大家食豬肉就食得多,但係真o既豬就唔係成日見,今日我哋成家人去咗動物反斗城,嗰度乜嘢動物都有得睇,全部都好真o架,識行識走,好好玩呀! Posted by Picasa

Thursday, November 16, 2006

Wednesday, November 15, 2006

Day 320_15/11/06_研究生

最近,我發現有人跟蹤我,我去親邊度「做研究」,都有人貼身監視。今日,俾我發現到一啲阻止我做研究o既裝置,例如櫃鎖,同埋我啱啱拆出嚟o既防撞軟膠,好似話係啱啱喺噚晚至裝上。喺邊度買o架,咁劣質o既貨,各位家長千祈唔好買! Posted by Picasa

Monday, November 13, 2006

Day 318_13/11/06_清潔香港

珊珊都話︰「香港係美麗o既海港。」清潔香港你同我都有份!今日等我負責香港公園啦! Posted by Picasa

Day 318_13/11/06_靚

所以……人靚、景靚、bb靚! Posted by Picasa

Saturday, November 11, 2006

Day 316_11/11/06_廿一世紀Hi-fi

Daddy話︰「八十年代啲Hi-fi好大部,托到膊頭都軟。」我lee部就唔同,機仔細細,高音甜,低音準…嗱!你哋聽吓…「是誰…」 Posted by Picasa

Friday, November 10, 2006

Day 315_10/11/06_再闖高峰


人生有起有跌,就好似我sir完落嚟,又會再爬番上去,又上又落,又高又低。 Posted by Picasa

Thursday, November 09, 2006

Day 314_9/11/06_幻影戰車

我行得太快,根本一般攝影機就唔可以捕捉到我超音速o既步伐。 Posted by Picasa

Wednesday, November 08, 2006

Day 313_8/11/06_天氣轉涼

天氣轉涼,我就加咗件背心,但係poohpooh就唔聽話,成日唔換衫不單只,仲露出"patpat"tim! Posted by Picasa